Vücut geliştiriciler Tiktok’a akın ediyor mu?

Christian Duque tarafından

Sosyal medya oyunu düzenli olarak değişen ve sadece önünde kalanlar başarılı olacak. Son 24 aydır Tiktok’un evrimi hakkında konuşuyorum, çünkü Çin merkezli uygulama, ergenler için bir uygulama olmaktan yetişkinlerle Instagram ile rekabet eden bir uygulama olmaktan uzaklaştığını gördük. Sadece altı yıldır var olmasına rağmen, zaten Instagram’a (Facebook’a ait) parası için büyük bir koşu veriyor. L

Instagram’ın aksine, Tiktok ve Lyoe, etkileyicilerin takımların bir parçası olabileceği ve canlı olarak para kazanabileceği uygulamalardır. Bunun arkasındaki fikir, eğer yeterli etkinin yayınlanması durumunda, Instagram, Facebook ve hatta YouTube’a geri dönmeden bu uygulamada takipçileri tutacaktır.

Tiktok canlı videolar kullanıyor ve ayrıca tam uzunlukta videolara da izin vermeye başladı. Sansür açısından, Komünist Çin merkezli bir uygulamanın konuşma konusunda acımasız sınırları olacağını düşünürdünüz, ancak Twitter gibi uygulamaların aksine, yakın zamana kadar farklı siyasi görüşler için yasaklanan uygulamaların aksine, Tiktok’un tek tutuşları çıplaklık ve aşırı şiddet. Bunun yanı sıra, her şey hemen hemen gider. Dahası, kavradığı alanlarda bile, çizgiler oldukça bulanıktır.

Bu yüzden IG pazarında kullanan birçok insan kendilerini Tiktok’ta OFS’nin ana şirketleri Instagram ve Facebook’tan çok daha fazla. Mesele şu ki, Tiktok, ne kadar yeni olduğu ve uygulamanın daha uzun süren ve Google gibi güçlü destekçileri olan rakip uygulamalara karşı savaşan bir şansa sahip olmak için satın almanın etkileyicilerine ne kadar ihtiyaç duyduğu göz önüne alındığında çok daha fazla kazanç potansiyeli sağlıyor. ve Facebook.

Instagram etkileyicilerinin takiplerinden para kazanmasının birçok yolu yoktur. Google’ın YouTube ile para kazanma seçeneği var, ancak bu Facebook’un gerçekten benimsediği bir şey değil çünkü Facebook MySpace’in ölümü sırasında hakimiyete yükseldi. Bu tahakküm asla gerçekten meydan okunmadı. Facebook arkadaşlar ve aile için olmazsa olmaya devam ederken, IG sosyal pazarlama için Goto’dur. IG portföyün bir parçası haline geldiğinde, Facebook’un sosyal medya alanında asla rekabet etmek zorunda kalmayacağından emin oldu.

Twitter bugün büyük bir değişken. Her ne kadar birçok fitness etkileyicisi orada bir hesap tutsa da, çok azı sürekli olarak yayınlamaktadır. Fitness ile ilgili olarak, Twitter yaklaşık 5-10 yıldır Vine’da öldü. Phil Heath, Kai Greene ve Ronnie Coleman gibi insanların Twitter hesapları var ve yüz binlerce destekçileri olmasına rağmen üç haneli retweet, alıntı veya yorum görmüyor. Elon Musk, etkileyicilerin aslında bu uygulamanın oyun değiştiricisi olabilecek tüm takipçilerine nereye ulaşabileceğini başardıysa.

Erişim temel bir konudur ve tüm sosyal medya uygulamaları, birçok takipçi etkileyicisinin gerçekten nasıl iletişim kurabileceğine ilişkin oyun oynar. Bu, Instagram, Twitter, Facebook ve YouTube ile ilgili olduğunda durum böyledir; Bununla birlikte, Tiktok, etkileyicileri, reklamverenleri sabote eden ve/veya en sevdikleri sayfaları bulmaya çalışan kullanıcılar için engeller yaratan irrasyonel algoritmalarla uğraşmıyor gibi görünüyor.

Tahminime göre, Tiktok en Barebones uygulamasıdır, ancak aynı zamanda büyümek için sürekli güncellemeler ve ücretsiz araçlar kullanır. Kullanıcılar çok daha kolay işbirliği yapabilir, yayınları remiks edebilir ve aldıkları istenmeyen mesajların miktarını sınırlayabilir. Ayrıca spam miktarını azaltan çok az bot var.

Bir spam klasörü, genel klasör ve birincil klasöre sahip IG’nin aksine, Tiktok’ta insanlara mesaj göndermenin tek yolu, bir kullanıcıyı takip etmeleri ve bu kullanıcının ilk etapta bunu izlemesine izin vermesidir. Ancak o zaman iletişim kurmak için bir platform olabilir.

Birçok kullanıcı ayrıca yorumları devre dışı bırakır ve/veya müşterilerin içerik indirme yeteneğini devre dışı bırakır. İçerik indirmeye karar verirlerse, video sadece uygulamayı tanıtmakla kalmayıp aynı zamanda etkileyiciyi tanıtan filigranlarla birlikte gelir. Bu yerleşik güvenlik çok önemlidir, çünkü içeriği çalmaya çalışan herhangi bir kişi Yasaya yakalanacaktır. Bu nedenle birçok etkileyici, içeriklerinin onları takip etmeyen insanlar tarafından bile indirilmesine izin verir. Bu görüntüler yükseldiğinde, nereden geldiği kanalı tanıtacak ve ayrıca bir etkileyicinin çalınan içeriklerini diğer uygulamalarda işaretlemesini çok kolaylaştırıyor, çünkü filigranlar mülkiyet sorununu oldukça açık hale getiriyor.

Tiktok’un çok daha fazla ve çok daha fazla yetişkin çizmesi, uygulamaya birçok takviye şirketinin de almasına neden oldu. Bazı pazarlama uzmanları zaten reklam kârlarını Facebook/Instagram’dan Tiktok ile bölmekten bahsediyor. Aslında bu gerçekleşirse, uygulamanın vücut geliştirmede ne kadar ulaştığı ile ilgili olduğunda büyük bir değişimin gerçekleştiğini görebiliriz.

Şu anda, birçok şirketin Twitter’da vazgeçtiğini ve oraya vurmanın ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında YouTube’da çok az şey yaptığını söyleyebilirim. büyük ekVideo paylaşım uygulamasında yaşayan şirketler, bildirimler için Bell’in uygulanması nedeniyle uzun zamandır bıraktı. Doğrudan reklam yapmak yerine, masaüstü vücut geliştirme, Nick’in gücü ve gücü ve vücut geliştirme ve BS gibi seçkin kanallarla çalışabilirler; Ancak, 2010’ların başlarında göreceğiniz videolardan önce pop-up reklamların veya reklamların yakınında hiçbir yerde görmeyeceksiniz. Bunun nedeni, YouTube’un bu şirketlerin ödediği para için çok daha az değer vermesidir.

Tiktok çok yeni olmak, harika oranlar ve sunmak için kullanılan eski uygulamalara ulaşmak. IG’den ayrılmaya başlayan etkileyiciler arasında, sadece hediyeler ve sadece üyelere özel özellikler aracılığıyla Tiktok hakkında çok daha fazla şey kazanarak ve orada çok daha fazla reklam vermeye başlayan şirketler arasında Instagram’ı hizmet modelini yeniden değerlendirmeye zorlayabilir. Şimdiye kadar, Facebook’a ait uygulamanın gerçekten konuşacak herhangi bir rekabeti yoktu.

Ve rekabet iyidir! Bu sadece kapitalizmin temeli değil, statükoyu geliştirmenin ve kimsenin çok güçlü olmamasını sağlamak için temeldir. Milletvekilleri, oyun alanını düzleştirmek için Facebook’ta tekel karşıtı mevzuat kullanmanın yollarını bulmaya çalışırken, blokta bunu oldukça doğal olarak yapabilecek yeni çocuk. Rakamlar yalan söylemez ve etkilerin önemli alım uygulamaları sağladığı satın alma işlemi değildir.

Tiktok’ta mısın? Uygulamaya ne kadar zaman harcıyorsunuz? Sence Instagram’ı aşacak mı? Nerede durduğumu zaten biliyorsun. En azından, sosyal medya hakkında şiddetli olan herhangi bir bireyin “saat” üzerinde bir varlığı olması gerektiğini ve içeriği tutarlı bir şekilde yayınlamak için bir noktaya değinmeleri gerektiğini düşünüyorum. Tiktiok’un devralıp alamayacağı sorusu soruldu ve cevaplandı. Eğer hızda büyümeye devam ederse, fitness endüstrisinde ve çevresindeki birçok insan için Instagram’ı ikinci keman için kesinlikle düşürecek.

Christian Duque tarafından Sosyal medya oyunu düzenli olarak değişen ve sadece önünde kalanlar başarılı olacak. Son 24 aydır Tiktok’un evrimi hakkında konuşuyorum, çünkü Çin merkezli uygulama, ergenler için bir uygulama olmaktan yetişkinlerle Instagram ile rekabet eden bir uygulama olmaktan uzaklaştığını gördük. Sadece altı yıldır var olmasına rağmen, zaten Instagram’a (Facebook’a ait) parası için büyük bir…

Leave a Reply

Your email address will not be published.