Bütün acı, kazanç yok mu? Pryce / Town Sports Int’l, LLC

Jacqueline Borrelli, Kacie Kergides ve Montgomery McCracken’den Dylan Henry

(Ona uymak, aboneliğe dayalı bir yayın olan Spor Dava Arşivleri Alert Arşivleri’nden sayısız hikayeden biridir.)

28 Haziran 2018’de Simone Pryce ve koca, New York Spor Kulübü’ne (NYSC) (bir egzersiz spor salonu) ve sahiplerine ihmal için dava açtı. Bu uyum, 2 Temmuz 2015’te NYSC’de yaşanan Bayan Pryce, kişisel antrenörü tarafından denetimsiz bırakıldığında bir egzersiz yapar.

Arka fon

Bayan Pryce, bir NYSC tesisi için indirim oranı sunan ve spor salonuna katılarak yararlandığı bir yayıncılık işine yardımcı oldu. Spor salonunun Bayan Pryce’nin imzaladığı üyelik anlaşması, her türlü fitness merkezi cihazıyla bağlantılı belirli tehlikeleri tartıştı ve tesisin cihazların kullanmasının tamamen kazaların alanı olduğundan emin olamayacağı kapsamlı. Spor salonunu sık sık kullanmaya başladığında, Bayan Pryce, NYSC’nin altı yıllık lisanslı fitness eğitmeni Jonathan Reyes ile on iki kişisel eğitim oturumu için kayıt oldu.

Bayan Pryce’nin son kişisel eğitim oturumu sırasında, Bay Reyes de gösterdi ve ona bir ilaç topu kullanarak bir AB egzersizi yapmasını söyledi. Egzersizi çoğaltmaya başladığında, Bay Reyes onu bir an için gözlemledi ve sonra spor salonunda bir üye daha konuşmak için on iki metre uzakta yürüdü. Konuşması sırasında Bay Reyes sırtını Bayan Pryce’den uzaklaştırdı. Bayan Pryce AB egzersizini yapmaya devam ederken, omzunda bir çekme hissetti, anında ilaç küresini indirdi ve Bay Reyes’in ona dönmesini bekledi. Geri döndüğünde, eğitim oturumunu bitirmeyi seçti.

Bayan Pryce gününün geri kalanıyla devam ederken, ağrısı yavaşça daha da kötüleşti ve bir haftadan fazla bir süre azalmadı ve onu ana bakım doktoruna ve o zaman bir ortopediste gitmesini tetikledi. Ortopedisti bir MRI gerçekleştirdi ve ameliyata ihtiyaç duyan bir pazı gözyaşı keşfetti. Ameliyattan sonra, Bayan Pryce fizik tedaviye başladı ve en iyi elini kullanamaması nedeniyle günlük görevleri yerine getirmek için mücadele ettiği uzun bir süre geçirdi.

Ameliyattan sonra Bayan Pryce, egzersiz yapamamasından elli lira kazandı ve diyabet için altı yıl içinde ilk kez insülin almak zorunda kaldı. En iyi eli şişti ve bir el uzmanı, sonunda işe yaramayan sinir ilaçlarını reçete etti. Daha sonra elindeki sinir ağrısını azaltmak için üç prosedür geçirdi. On haftalık çalışmayı kaçırdı, gelirinin yüzde yirmisini alamadı, yıllık bonusunda bir düşüş yaşadı ve aynı zamanda yaklaşık 6.000 dolarlık tıbbi masraflara maruz kaldı. Eli daha iyi hissetmesine rağmen, onun ele geçirmesindeki sorunlar, tipik hobilerine katılmasını yasakladı.

Uzmanlar Savaşı

Şubat 2021’deki tezgah davası sırasında, her iki taraf da tanıklık etmek için profesyonelleri çağırdı. Ortopedik bir cerrah olan Pryces’in uzmanı, AB egzersizinin gerçekleştirilmesinin Bayan Pryce’nin ön yaralanmasını tetiklemesinin “daha ​​olası” olduğunu ifade etti. Öte yandan, spor tıbbında bir alt uzmanlık olan ortopedik cerrah olan NYSC’nin uzmanı, yaralanmayı tetikleyen izole bir olay (örneğin, AB egzersizi) olmadığını doğruladı, ancak “aşınma ve gözyaşı” idi. yaşlanma, yaralanmayı tetikleyen önemli unsurdu. NYSC, Bayan Pryce üzerinde nörolojik bir değerlendirme yapan bir nöroloji profesyonelini daha da korudu. Sonunda en iyi kolundaki aktivite hareketinde bazı küçük sınırlamaları olmasına rağmen, motor aktivitesinin atipik olmadığını keşfetti. Mahkeme her iki tarafın profesyonellerini güvenilir keşfetti, ancak sonunda duruşmadaki kanıtların NYSC’nin profesyonel ifadesini daha iyi desteklediğini keşfetti.

Analiz

New York’ta, bir davacının ihmal iddiasına hakim olması için, davacı şunları göstermelidir: (1) sanık davacıya bakım sorumluluğu; (2) sorumluluk ihlal edildi; (3) ihlalin davacının yaralanmalarını yaklaşık olarak tetiklemişti.

NYSC veya Bay Reyes’in Bayan Pryce’ye bakım sorumluluğunda olsun, ilk unsura odaklanan NYSC, Bayan Pryce’nin spor salonunda gönüllü olarak egzersiz yaptığında yaralanma tehlikesini varsaydığını savundu. Tehlike doktrini varsayımı, bir davalının bakım sorumluluğunu belirlemenin yanı sıra mutlak bir savunma değil. New York’ta doktrin, “spor veya eğlence etkinliğine gönüllü olarak katılan herkesin, doğal olarak var olan ve tipik olarak sporun doğası dışında meydana gelen ve bu katılımdan akıştan kaynaklanan tipik olarak takdir edilen tehlikeleri kabul ettiğini” belirtir. Özellikle, doktrin gizli veya mantıksız risklerden korunmaz.

Her iki taraf da F’de ağırlıklı önceki kararlar verdinull

Jacqueline Borrelli, Kacie Kergides ve Montgomery McCracken’den Dylan Henry (Ona uymak, aboneliğe dayalı bir yayın olan Spor Dava Arşivleri Alert Arşivleri’nden sayısız hikayeden biridir.) 28 Haziran 2018’de Simone Pryce ve koca, New York Spor Kulübü’ne (NYSC) (bir egzersiz spor salonu) ve sahiplerine ihmal için dava açtı. Bu uyum, 2 Temmuz 2015’te NYSC’de yaşanan Bayan Pryce,…

Leave a Reply

Your email address will not be published.