Kelvin Gastelum, ikinci esrar ihlali

için 9 aylık USADA süspansiyonunu kabul ediyor, UFC’nin özel olarak işe alınan anti-doping ortağı USADA Kelvin Gastelum’un doping karşıtı politikasının ikinci ihlali için bir askıya alma kabul ettiğini açıkladı.

Gastelum, New York’ta yer alan UFC 244’teki rekabet sınırlarında izin verilen THC için pozitif kontrol etti. Olumlu örneğinin toplandığı tarih olan 3 Kasım 2019’da başlayan dokuz aylık bir uygunsuzluk dönemini kabul etti. Gastelum’un bir ilaç tedavi programını başarıyla tamamlamasına dayanarak, uygunluk süresi beş ay en aza indirildi.

New York, Gastelum’u cezalandırmak için bağımsız ideale sahiptir. Regülatörün ne kadar sonuçlarının araştırıldığı bilinmemektedir.

Mayıs 2017’de USADA, Gastelum’un kannabinoidler için pozitif kontrol ettiğini ve altı aylık bir süspansiyonu kabul ettiğini açıkladı. Bu, Gastelum’un USADA yetkili ilaç anlayışının yanı sıra yönetim programını başarıyla tamamlamasına dayanarak üç aya kadar azaltıldı.

Esrar tıbbi olarak kullanan sporcular, artık terapötik kullanım muafiyeti için emsal olduğunu anlamalıdır. Bu yılın başlarında UFC veteriner Elias Theodorou, rekabet içi esrar yasağı için bir onaylanan ilk uzman atlet olarak tarih yaptı. Yasal tıbbi ihtiyaçları olan sporcular, kabul edilebilir seviyelere ölçülebilir algılamayı en aza indirmek için rekabetten önce kullanımı durdurmayı beklemek için zor olan bu avene kontrol etmelidir.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Brezilya Gastelum TKO’nun Marijuanamay 8, 2017’de Yarışmaya Girişini Yoktu
UFC için Kelvin Gastelum lisansı için yasal engeller 27 Kasım 2016 “Ontario Atletizm Komiseri”
UFC Rakip Cynthia Calvillo, Marijuana ihlali için 6 aylık USADA askıya alınmasını kabul ediyor 8, 2018

için 9 aylık USADA süspansiyonunu kabul ediyor, UFC’nin özel olarak işe alınan anti-doping ortağı USADA Kelvin Gastelum’un doping karşıtı politikasının ikinci ihlali için bir askıya alma kabul ettiğini açıkladı. Gastelum, New York’ta yer alan UFC 244’teki rekabet sınırlarında izin verilen THC için pozitif kontrol etti. Olumlu örneğinin toplandığı tarih olan 3 Kasım 2019’da başlayan dokuz…

Leave a Reply

Your email address will not be published.