9 Spor Çantanızda İhtiyacınız Olduğunuz Yaz Temelleri

Duffel, Sırt Çantası, Tote Çanta, Satchel – Dişli’nizi spor salonuna, stüdyoya veya antrenman yaptığınız her yere götürmek için ne kullandığınız önemli değil, işte bu ne olmalı mevsim.

1. Fitbit Charge İK
Sıcak bir günde egzersiz yapmak, kanaatkarınıza ekstra stres koyabilir. Aslında, Cleveland Clinic, kalbinizin egzersiz veya çevre nedeniyle vücudunuzun iç sıcaklığı her derece yükseldiği her derece 10 bpm daha hızlı attığını bildirdi. Şarj İK, gün boyunca ve antrenmanlar sırasında kalp atış hızınıza dikkat etmenize yardımcı olabilir. Sayılarınızın serin bir günde (veya klimalı iç mekanlarda) daha yüksek süründüğünü fark ederseniz, yoğunluğu geri çekin ve biraz gölgeye gidin.

2. subottle
Bu davul daha önce duymuşsunuzdur: Nemlendirici sıcak bir hava zorunludur! İhtiyaç duyulan su miktarı vücut bileşiminize ve aktivite seviyenize göre değişir, ancak genel olarak Amerikan Spor Hekimliği Koleji, egzersizden 4 saat önce 16 ila 20 ons, daha sonra egzersizden 10 ila 15 dakika önce 8 ila 12 ons içmeyi önerir ve 3 ila 3 ila Egzersiz yaparken her 15 ila 20 dakikada bir 8 ons. Ayrıca antrenmanınızdan önce ve sonra kendinizi tartmaya çalışın ve iki saat içinde ter seansınız sırasında kaybedilen sıvı değiştirmeye çalışın – kaybedilen her pound için 20 ila 24 ons.

3. Mendil
Duş yok mu? Sorun değil! Bir paket mendil fantezi olabilir (düşünün: yüz sınıfı) veya sade (merhaba, bebek koridoru) olabilir ve hangi markayı satın alırsanız alırlar. Hızlı bir kaydırma, terli, egzersiz sonrası cildin temiz ve taze hissetmesine yardımcı olabilir.

4. Çorap
Nem sürtünme ile karşılaştığında kabarcıklar olur. Mt. Kisco, Dermatolog olan David E. Bank, “Terli bir günde spor ayakkabılarınızın içine az miktarda sürtünme bile cilt çukuruna ve kabarcıklara yol açabilir” diyor. En iyi önleme: Egzersiz yaparken ter kıpırdatan çorap giyin ve işiniz bittiğinde değişmek için çantanızda ekstra bir çift bulundurun.

5. güneş kremi
Sadece ağrılı yanıkları önlemekle kalmaz, düzenli olarak SPF 30 veya daha yüksek bir cilt kanserine karşı koruma sağlar, bu da ne yazık ki artmaktadır. Cilt Kanseri Vakfı’na göre, en yaygın kanser öncesi şekli 58 milyondan fazla Amerikalıyı etkiler ve melanom olmayan cilt kanserlerinin yüzde 90’ı güneşten UV-radyasyonuna bağlıdır. Vücudunuzun yaz sıcağını dikkate alabileceği kadar giyin ve daha sonra maruz kalan tüm parçalarda güneş koruyucu bir şekilde giyin.

6. Dudak Balsamı
Summer’ın en iyi unsurları – karmaşık ve güneş ışığı, öpücükleriniz için çok iyi değil. Bank, “Dudakların ter veya yağ bezleri yok, bu yüzden kolayca kuru olabilirler ve sıcak havalarda çatışabilirler” diyor Bank. Balmumu ve Shea Yağı gibi nemi kilitleyen malzemeler içeren bir balsam arayın. SPF ile bir tane seçin ve dudaklarınızı UV ışınlarından da koruyacaksınız.

7. güneş gözlüğü
Cilt, güneş ışınları tarafından hasar görebilecek tek vücut kısmı değildir. Araştırmalar, UV-radyasyonuna yıllarca maruz kalmayı, yaşamın ilerleyen dönemlerinde bozulmuş görme ve geçici veya kalıcı körlük ile ilişkilendirmiştir. Güneş gözlüklerini hem stil ifadesi hem de sağlık zorunlu hale getirmek! Gözlerinizi 400nm’nin altındaki dalga boylarını filtreleyen bir çiftin arkasında koruyun (etiketlerde “400” olan tonları arayın).

8. Deodorant
Söylemek oldukça güvenlidir, bu yıl boyunca spor çantanıza ait bir üründür. Ancak şimdi özellikle önemlidir, çünkü yaz ısısı ile karıştırılmış ter ekstra kokulu bir durum yapabilir. Bir antrenmandan sonra en kısa zamanda ıslaklığı soplamak için bir havlu kullanın – Deodorantlar kuru cilde uygulandığında en iyi şekilde çalışır.

9. Flip Flops
Üç kelime: ayak mantar, ick! Bank, “Ne zaman sıcaklık ve ıslaklık yaşadığınızda, mantarın gelişmesi için bir potansiyel var” diyor. Bunlardan bir çift olmadan bu yaz halka açık bir duş veya havuzun yakınında hiçbir yere adım atmayın.

Bir şey mi kaçırdık? Bu sezon spor çantanızda ne var? Yorumlarda paylaşın!

Bu bilgiler sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Kimberly Daly Farrell

Kimberly Daly Farrell, Fitbit’in yönetici editörüdür. Sertifikalı bir sağlık koçu ve kendi kendine teşhis edilen koşu bağımlısı Kimberly, bütünleştirici beslenme okudu ve üç maraton tamamladı. Daha önce şekil, cazibe, fitness ve iyi temizlik dergilerinde başyazı pozisyonları tutmuştu.

Duffel, Sırt Çantası, Tote Çanta, Satchel – Dişli’nizi spor salonuna, stüdyoya veya antrenman yaptığınız her yere götürmek için ne kullandığınız önemli değil, işte bu ne olmalı mevsim. 1. Fitbit Charge İK Sıcak bir günde egzersiz yapmak, kanaatkarınıza ekstra stres koyabilir. Aslında, Cleveland Clinic, kalbinizin egzersiz veya çevre nedeniyle vücudunuzun iç sıcaklığı her derece yükseldiği her…

Leave a Reply

Your email address will not be published.