Uzmanla Soru -Cevap – Betsy Goff

Betsy, Massachusetts Üniversitesi Amherst’te bir avukat ve spor hukuku profesörüdür.

Soru: Spor hukukuna çekilmenize neden olan durumlar nelerdi?

Cevap: Serendipity: Bir röportaj düzenlendi ve azim sayesinde ABC Sports (1974) ‘de ABC Sports’un Kutsal Kâse olduğu günlerde ABC Sports için “sözleşme avukatı” olarak bir iş buldum.

Spor hukuku alanında uzmanlık alanlarınız nelerdir?

Sözleşmeler, müzakereler ve uzun zaman önce spor televizyonu ancak medya o kadar büyük ölçüde değişti, çünkü o günler “uzmanlığım” atavistik.

Katıldığınız en önemli spor hukuku davası nedir?

Profesyonel boks sıralamasının meşruiyetine ilişkin bir hükümet soruşturması; MSG TV/NY Yankees İlk Müzakere/Telecast Hakları Anlaşmasında İlk Reddetme Maddesi.

Spor hukuku profesörü olmakla ilgili en sevindirici şey nedir?

Çocukların spor şirketinde karşılaşacakları, felsefelerden ziyade gerçeklere (felsefelerden ziyade) içgörü sağlamak.

Akademik uygulamanızla ilgili olduğunda pedagojik bir bakış açınız var mı?

Evet. Spor, yönetim kurulu odasında sahada olduğu kadar rekabetçidir ve ayağa kalkma ve duyulma cesaretine sahip olma ihtiyacı hayatta kalmak için hayati önem taşır. Her dersin her döneminin ilk gününde, adını sınıf tartışmasına katılımı yoluyla bildiğim herkesin A alacağını söylüyorum.

Sonbaharda, ilkbaharda ve/veya yazda talimat veriyor musunuz?

2002’den 2017’ye, ilkbahar ve sonbahar; 2018’den başlayarak sadece düşüyor.

Metin kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse, hangisi?

Giderek daha az sıklıkta olan bir kitap kullandığımda, “Spor Yasası: Yönetimsel Bir Yaklaşım” (Sharpe, Moorman ve Claussen) kullanıyorum. Son zamanlarda, ders kitaplarının çok pahalı olduğunu buldum, çok sayıda çocuğun onları satın alamadığı ve nadiren ödevleri okuyamadığı, bu yüzden ne olduğumu göstermek için makaleler, eski PP’ler ve güncel olaylar kullanıyorum öğretmek diliyorum. Ayrıca spor davası uyarısını da seviyorum. Her dönem atarım.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Betsy, Massachusetts Üniversitesi Amherst’te bir avukat ve spor hukuku profesörüdür. Soru: Spor hukukuna çekilmenize neden olan durumlar nelerdi? Cevap: Serendipity: Bir röportaj düzenlendi ve azim sayesinde ABC Sports (1974) ‘de ABC Sports’un Kutsal Kâse olduğu günlerde ABC Sports için “sözleşme avukatı” olarak bir iş buldum. Spor hukuku alanında uzmanlık alanlarınız nelerdir? Sözleşmeler, müzakereler ve uzun…

Leave a Reply

Your email address will not be published.