5 Sinsi Yöntemler Gerilim Ağırlığa Katkıda Bulunur

Onunla başa çıkalım, yılın en neşeli zamanı aynı şekilde en stresli olabilir! İş yerinde son tarihler, evde ev draması ve kolunuzun uzunluğunu listeleyen bir yapılacaklar var. Bir kavga veya uçuş belirtisinde yaşamak, nihayetinde vücudunuza zarar verebilir – sizi kalp hastalığı, yüksek tansiyon, depresyon ve diyabete çok daha yatkın hale getirir. Sadece birkaç gün bile stresli olmak, vücudunuzu ve davranışınızı etkileyebilir, sizi iç kargaşanızı yatıştırmak için yöntemler aramayı tetikleyebilir: Çikolata ve Chardonnay harika terapistler gibi görünebilir, ancak kandırılmayın!

İşte endişelenen beş yöntem, iç sakinliğinizi geri getirmenize yardımcı olmak için stres patlayan tekniklerle birlikte yağın sürünmesini tetikler.

Kırmızı Bayrak #1: Endişeli bir iştahınız var

Endişeli hissettiğinizde, vücudunuz kortizol ile doludur. Bu “stres” hormonu, geçmişte bir yırtıcı aracılığıyla yapmanıza yardımcı olmuş olabilir, ancak çağdaş zamanlarda da çoğu kilo alımına neden olabilir. İnsülin üretimini kapatabilir, metabolizmanızı kesebilir, iştahınızı kontrol eden hormonlarla uğraşabilir ve sizi gerçekten aç hale getirebilir! Kayınvalidelerinizle akşam yemeği hakkında panik yaparken ve parmaklarınızın ucunda bol miktarda tatil ikramları var, felaket için bir tarif.

Kırmızı Bayrak #2: Yüksek kalorili ikramlara güveniyorsunuz

Büyük bir kar tanesi şeklindeki büyük bir kurabiyeye mi ulaşıyorsunuz? Sadece gerginlik büyük bir kase yapraklı yeşillik içine dalmak isterseniz! Vücudunuzla artar bu kortizol, yüksek kalorili yiyecekleri ve onları yediğinizde, “iyi hisset” dopaminini daha iyi hissetmenizi sağlar. Ne yazık ki, şekerli ve yağlı yiyecekler sıkıntılarınızı ortadan kaldırmıyor. Sizi birkaç saniye boyunca yatıştırabilirler, ancak endişeleriniz devam edecek, şimdi suçlulukla birlikte gitti.

Kırmızı Bayrak #3: Harika bir gece uykusu almak için zor zamanlar geçiriyorsunuz

Yılın bu zamanı organize etmek için çok fazla şeyle, önerilen 7 ila 9 saatlik ZZZ’in sıkı bir sıkışmasını keşfetmek – gün boyunca çalışıyorsunuz, bu yüzden gece internette alışveriş yapmanız gerekiyor, değil mi? Ayrıca, damarlarınızla kurak kortizol sonbaharda uykuya dalmayı zorlaştırır. ABD’deki 83.6 milyon yetişkin zaten uykudan mahrum bırakılıyor ve bu ek mevsimsel uyku finansal yükümlülüğü kilonuza yardımcı olmuyor. Yetersiz uyku, aynı iştah düzenleyen hormonların dengesini bozar. Sadece ertesi gün çok daha fazla yemek yemekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuz bu ek kalorileri metabolize etmede daha az etkilidir.

Kırmızı Bayrak #4: Genişletici bir beliniz var

Stres, vücudunuzu yağ, özellikle karın yağını saklamak için tetikler. Bunun yanı sıra, bunun için de teşekkür edecek kortizol var. Yağ hücreleri, özellikle ortanızdaki kişiler, kortizolü temizlemede oldukça büyüktür. Yani çok daha fazla kortizol, ihtiyacınız olan çok daha fazla yağ hücresi. Ayrıca, abdominal yağ hücreleri, çok daha fazla kortizolün üretilmesine neden olabilir, bu da kısır bir döngü ve kotunuzun altında tomurcuklanmaya zorlanabilecek ek pudge üretebilir.

Kırmızı Bayrak #5: Ağır buharı içki ile havaya uçuruyorsunuz

Zavallı bir günün sonunda, bu ilk bardak kırmızı kırmızı şarap, yanlara bile dokunmayabilir, bir saniye ya da üçüncü sıraya ulaşmanıza itiraz edebilir. Alkol, içerken basitlik gerginlikleri olabilir, ancak aşırıya kaçmak kilo alımına katkıda bulunur. Alkol uykunuzu olumsuz etkiler, daha fazla yemek yemenin yanı sıra çok daha fazla kalori depolar. Ayrıca, ertesi gün ağrılı bir kafa, Tatil Alım Kalabalıkları ile yönteminizi güreşmeyi daha basit hale getirmeyecektir.

Yılın en yoğun zamanlarından birinde öz bakım için zaman bulmak kolay değildir, ancak önemlidir. Tam burada endişelerinizin poundlarda istiflemesini önlemek için birkaç sağlıklı yöntem var.

Senin için daha iyi gerginlik avcıları

İyi hissettiren hormonlarınızı artırın (sağlıklı bir şekilde): Sevdiğiniz müziği dinleyin. Endorfinler için egzersiz. Seni güldüren iyi bir arkadaşla zaman geçirin. Doğa cazibesini fark ederek dışarıda bir yürüyüş yapmayı tercih edin.

Rahatlamak için zaman ayırın: Her gün birkaç dakika bile derin nefes almak için zaman ayırın. Beyninize oksijeni arttırmak sizi sakinleştirmeye yardımcı olur.

Uykuya öncelik ver: En az 7 saat uyku almanızı ve onunla kalmanızı sağlayacak bir yatmadan önce bir işaretçi ayarlayın! Yatmadan önce bir saat boyunca ekranları çıkarın-iyi hissettiren bir kitap ve bir fincan papatya çayı ile kıvrılmaya çalışın.

Yiyecekleri akıllıca seçin: Kilerinizdeki ikramlara dayanmak çok zorsa, satın almayı önleyin. Diyet planınızı esas olarak sağlıklı tutun ve B vitaminleri ve Omega-3’ler gibi ruh halini artıran besinleri kaçırmayın.

Tavor dikkatli davranır: Harika bir muamele veya bir kadeh şarabın tadını çıkarmayı seçtiğinizde, duygularınızı yemenizi yönetmesine izin vermek yerine durumu yönetin. Biraz porsiyonun tadını çıkarınLy, suçluluk olmadan, bir dahaki sefere daha sağlıklı yiyeceklere yer değiştirme.

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviye almadan veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuzla denetleyin.

Tracy Morris

Tracy Morris, Fitbit’in baş beslenme uzmanıdır. Beslenme alanında yüksek lisans derecesi ve Güney Afrika’dan diyetetik olarak, aynı zamanda Avustralya sertifikalı bir diyetisyen ve ABD’deki Beslenme Akademisi’nin dünya çapında bir üyesidir. Son 20 yılda, Tracy’s beş farklı ülkede ikamet ediyordu ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara sağlıklı olmaları için ilham verdi. Halen Avustralya’nın Sunny Sydney’de yaşıyor ve burada Fitbit hayranlarına en iyi hayatlarını çevrimiçi olarak çevrimiçi olarak yardımcı oluyor. Çalışmadığı, üç küçük çocuğunun peşinden koşmadığı veya Pilates uyguladığı zaman, Pinot Noir’i yudumladığı diğer yarısı güneş batışını izlerken keşfedilebilir.

Onunla başa çıkalım, yılın en neşeli zamanı aynı şekilde en stresli olabilir! İş yerinde son tarihler, evde ev draması ve kolunuzun uzunluğunu listeleyen bir yapılacaklar var. Bir kavga veya uçuş belirtisinde yaşamak, nihayetinde vücudunuza zarar verebilir – sizi kalp hastalığı, yüksek tansiyon, depresyon ve diyabete çok daha yatkın hale getirir. Sadece birkaç gün bile stresli…

Leave a Reply

Your email address will not be published.