Fiziksel uygunluk sertifikalarına değer mi?

Matt Weik tarafından

Bu kısa makalenin bazı tüyleri karıştırabileceğini hissediyorum, ancak gerçekler gerçekler. Lisanslı bir kişisel antrenör, dayanıklılık ve kondisyon uzmanı ve uzun yıllardır spor beslenme uzmanı oldum. Varsayım Tam olarak müşterilerim bana kimin lisansladığımı sordu? Yanıt sıfır. Bununla birlikte, çok sayıda insanın kimlik bilgilerimi talep ettiğini söyleyeceğim. Sahada bir derecem olup olmadığını (birçoğunun yapmadığı – ve gerçekte yapıyorum) ve sertifikalı olduğumu anlamak istediler. Derecesi buydu. Kimse, eğitmen sertifikalarımla kesinlikle lisansladığım veya harika durduğuma dair kanıt bile istemedi. Yani, insanlar bana “Hangi fiziksel uygunluk akreditasyonunun elde etmem gerekiyor?” Diye sorduğunda biraz yoruldum. Dürüst olmak gerekirse, en iyi veya yanlış bir cevap olduğundan bile emin değilim.

Bu, sertifikalandırılmanız gerekip gerekmediğine dair bir endişe daha getiriyor mu? Hemen evet ifade ederken, genellikle bu kağıt parçasının yanı sıra adınızdan sonraki harflerin bu günlerde gerçekten bir şeye değip değmeyeceğini soruyorum. Tamamen dürüst olacağım gibi, dört yıllık kinesiyoloji derecemi orada her türlü akreditasyona karşı koyacağım-kimin olduğu umrumda değil. Bu sertifikalar, Kinesiyolojide dört yıllık bir dereceye kadar kapsanan bir mum tutamaz.

Kim gerçekten lisanslı mı?
İÇİN, ISSA, ACE, ACSM, NASM, AFPA, AMFPT, NSCA, ISSN veya benim bakış açımdan, bir görev almanızı engelleyebilecek tek şey, belirli bir fitness merkezi sadece isteyebilirse Belirli bir sertifikaya sahip fitness eğitmenleri kiralayın. Belki bir fitness merkezi sadece NSCA veya ACSM lisanslı ancak ACE gibi mükemmel bir kuruluşla lisanslı olan fitness eğitmenlerini işe alır. Bu, işe alınıp işe alınmadığınız konusunda sınırlayıcı bir unsur olacaktır. Ancak, meselenin gerçeği, fiziksel bir fitness eğitmeni akreditasyonunuz varsa, müşterileri eğitebilirsiniz. Bu müşterilerin inanılmaz derecede yüksek bir kısmı, yine de tüm bu sertifikalar arasındaki farkı bile anlamayacak.

Öyleyse, bunlar endişeyi yalvarıyor – şeylerin büyük planında kimin lisansladığınız önemli mi? Gerçekten yanı sıra. Belirli bir sertifikaya ihtiyaç duyan bir yerde çalışmak istiyorsanız, o zaman devam edin ve çalışmak istediğiniz fitness merkezi veya yerse onlarla lisanslayın. Aksi takdirde, iyi bilgilendirildiğiniz bir akreditasyon seçin ve sizin için en iyi şekil olacağını hissetmek.

Fiziksel uygunluk akreditasyonunu kime aldığınızdan bağımsız olarak, temel şey, kendinizi sürekli olarak yeni yöntemler konusunda eğittiğinizi ve sektörde neyin trend olduğu konusunda kalmayı garanti etmektir. İnsanlar farklı eğitim tekniklerini de keşfedecekler, bu yüzden çok yönlü olmak harika. Birincil odak noktanız, müşterilerinizin programlarınızla ve protokolle hedeflerine ulaşmasını garanti etmek için yaptığınız işin en iyisi olmalıdır. Anlama, güçtür ve müşterilerinizin hedeflerine ulaşmadığı kadar zamana ayak uydurmazsanız, sizi bir eğitmen daha bırakmak zorunda kalırlar. Beceri setinizi geliştirmenin yanı sıra keşfetmeyi asla bırakmayın. Yeni bir şey keşfetmek için satın alabileceğiniz çok sayıda konferans ve atölyeye gitmeye çalışın. Bunu eğitim tarzınıza uygulamak için gereksiniminiz anlamına gelmez, ancak sadece şeylere farklı bir şekilde bir göz atmak veya yeni yöntemleri keşfetmek, şu anda yaptığınız şeylere çok daha yaratıcı bir şekilde inanmanıza yardımcı olabilir ve bunları değiştirebilir Onları daha iyi hale getirmek için biraz satın alma.

Fitness Trainer sertifikaları, müşterileri eğitmenin ötesine geçen yöntemlere yardımcı olabilir!
İlk elden, sertifikalarımın sadece işin kişisel eğitim tarafının dışında altın ağırlıklarına değer olduğunu keşfettim. Bazılarınız yaklaşık on yıl boyunca dünyanın en büyük takviye üreticilerinden birine yardım ettiğimi anlayabilirsiniz. Bu süre zarfında, bölgesel satış pozisyonlarını, ulusal düzeyde günlük operasyonları denetlediğim ve bunu yapmak için yükümlülükler tuttuğum iş içinde kendi bölümümü yürütmek kadar tüm yöntemi tuttum. Tüm zaman boyunca bir şey doğru kaldı – sertifikalarım bana şirket buldu ve kariyerimde yer değiştirmeme yardımcı oldu.

Satışta olduğunuzda, insanlar genellikle sizi sadece “satıcı” olarak görür. Bu terim her zaman harika bir terim değildir – kullanılan otomobillerin ve kamyon satıcılarının uzun süredir devam eden algılarından dolayı. İnsanlar “satıcı” terimini duyduklarında, yaygın olarak yalvaracaklarına inanıyorlar ve çok daha fazla kez daha fazla bir ürün satın almaya yalvarıyorlar, sattıkları gerçek bir kavramı yok. Bu, tüketici için son derece ağırlaştırıcı ve tatsız hale geliyor. Ancak, insanlar disk attığındaBen bir eğitmen, dayanıklılık koçu ve spor beslenme uzmanıydım, söylediğim şey biraz daha fazla ağırlık tuttu. Sadece bir şeyler sunmaya çalışan sokaktan gelen bir serseri değildim. Müşterileri aslında müşterilerimle aynı olduğu için bu insanların neye ihtiyaç duyduklarını anladım.

Fitness Center ekipmanlarını, takviyelerini veya sağlık, fitness ve sertifikalı sağlıkla ilgili herhangi bir şey satmayı ne kadar görüyorsunuz? Büyük olasılıkla hiçbiri, değil mi? Ben de bana yarışmam için bir avantaj sağladı. Sporcuların yanı sıra uzman ekiplerle birlikte çalışırken (ve hala ben), diyetisyenleri ve dayanıklılık antrenörleri, tipik bir “satıcı” olmadığımdan beri birlikte çalıştıkları rakiplerden çok daha fazla takdir etti. (Sanki iç çevrelerinin bir parçasıymışım gibi “onlardan” biriydim). Bu bana iş kitabını sağladı. Şimdilik broker olduğum birkaç markanın yanı sıra bu takviye işiyle uğraştığımda, Gatorade gibi ne yapacağını anladıklarından çok daha fazla paraya sahip insanlara karşı çıkıyorum. Bununla birlikte, tam olarak ne kadar paraya sahip olduklarına bakılmaksızın tutarlı kaldı – sertifikalarımdan ve fiziksel uygunluk endüstrisinde kim olduğumdan beri şirketlerinde sürekli olarak çalındım. Bu uzman ekipleri çağıran insanlar, sadece telefonu almanın yanı sıra aranan, siparişler için yalvaran satıcılardır. Yaptıkları şeyleri gerçekten çevrimiçi değiller. Bu onlar için bir maaş. Tutkulu olduğum için karşı karşıya olduğum ve her gün yaşadığımı anladığımı anladığımdan beri karşı karşıya olduğum herkesten farklılaştıran şey buydu.

Bu da inanmanız gereken başka bir şey. Uzun süreli stratejiniz nedir? Tüm hayatınız boyunca bir fitness eğitmeni olmak istediğiniz için akreditasyon mu alıyorsunuz? Yoksa bu sadece buzdağının önerisi mi? Eğitim yapmayı planladığınız yere ve gelirinizin çevrimiçi olması için yeterli olup olmayacağına bakın. Fitness eğitmenlerine büyük para almadığından, birkaçının kesinlikle yaptığını belirtmiyorum. Ancak, çalıştığınız bölgeye bağlı olarak, faturaları gerçekten ödemek için yeterli müşteri alamayacağınız noktaya kadar kasvetli olabilir veya flip tarafında, o kadar doymuş olabilir ki, Müşteriler almak için satın alma en iyisi. Demografiye bakın ve eylem planınızı seçmenize yardımcı olmalarına izin verin. Belki de ek para getirmek için kişisel bir fitness eğitmeni olmak istiyorsunuz – bu mükemmel, sizin için harika. Belki de kendi işinize başlamak için yeterli paraya sahip olana kadar çok daha karlı bir şey gelene kadar eğitim alıyorsunuz. Sertifikanızla bitirebileceğiniz çok şey var.

Eğitmenler ve eğitmenler için fitness sertifikaları
Sertifikalarınızla uzun süre kalmayı ve size, işletmenize veya çalıştığınız işletmeye nasıl yardımcı olabileceklerini düşünün. İşletmeniz, şirketlerinin yanı sıra markalarını büyütmesine yardımcı olursa sertifikalarınız için ödeme yapmaya bile hazır olabilir. Bu nedenle, bu sertifikaların sadece kişisel fitness eğitmenleri veya benzerleri için olduğuna inanmayın. Bu tür sertifikalar, kariyerinizde size yardımcı olmak için uzun bir yöntem olabilir. Her akreditasyonda ödevinizi yapın ve hangisinin bir parçası olmak istediğinizi kendiniz seçin. Oradan, gökyüzü pazardaki ve ötesindeki olası büyümenizdeki sınır.

Matt Weik tarafından Bu kısa makalenin bazı tüyleri karıştırabileceğini hissediyorum, ancak gerçekler gerçekler. Lisanslı bir kişisel antrenör, dayanıklılık ve kondisyon uzmanı ve uzun yıllardır spor beslenme uzmanı oldum. Varsayım Tam olarak müşterilerim bana kimin lisansladığımı sordu? Yanıt sıfır. Bununla birlikte, çok sayıda insanın kimlik bilgilerimi talep ettiğini söyleyeceğim. Sahada bir derecem olup olmadığını (birçoğunun yapmadığı…

Leave a Reply

Your email address will not be published.