Bir şampiyona sorgulanabilir “Temsilci Akreditasyon Programı”

Oriental Battle Sports Promosyonu Bir Şampiyona, şüpheli bir ajan lisans programının ayrıntılarını yayınladı. Dün gece bir tweet’te Ariel Helwani, bir şampiyona basın bülteninden gelen ayrıntılarla uyumu yayınladı:

… Bir şampiyonluk, bir ajan akreditasyon programı için taleplerin yanı sıra talepleri de geliştirdi. Bir ajan akreditasyonu, başlangıçta bir sporcu ile çalışmak isteyen tüm ajanlar, yöneticiler ve/veya danışmanlar için uygunluk gereksinimleri ve davranışlar için üretildi. Bu program, bir ajan, yönetici ve/veya danışman tek bir sporcuyla çalışmaya hak kazanmadan önce minimum taleplerin karşılandığını garanti eder.

Her türlü bir şampiyona sporcusunu temsil eden tüm ajanlar, bir ajan sertifikası ile sertifikalandırılmalıdır. Bir şampiyona, tamamen kendi takdirine bağlı olarak her türlü ajanın akreditasyonunu iptal etmek veya reddetmek için en iyisini saklı tutar.

Niteliklerin yanı sıra uygunluk kriterleri:

Tek bir ajan olarak lisanslanacak olan satın alma taleplerine uymayı tatmin etmelisiniz:

Şu anda Asya’da en az bir yıl yerel

Önceden sabıka kaydı yok

Herhangi bir sporcu türü ile tarih veya mevcut yasal veya dava faaliyeti konusu yok

Dövüş sanatları endüstrisinde en az 10 yıllık ilişkili deneyim

Bir üniversite veya üniversite derecesine sahip olmalı

UFC, “donanım politikalarını” savaşçıların haklarını söndürmediği için haklı çıkardığı gibi, onları gölgeli operatörlerden korumak gibi, bu politikayı savaşçıları koruyan biri olarak sunmak istiyor:

Bu neden tartışmalı?

Spor ajanları için minimum gereksinimlere sahip olmakta kesinlikle yanlış bir şey yoktur. Harika bir şey.

Daha önce tartışıldığı gibi, NFLPA’nın yöneticilerin sertifikalı olması gerekir. Sertifikalı bir üniversiteden veya üniversiteden bir dereceye sahip olmaları ve suçlamaları%3’e ulaşmalıdır. MLBPA, temsilcilerin yalnızca müzakere edilen maaşlar için ve ligin toplu pazarlık minimumunun üzerinde ücret ödemesine ihtiyaç duyar. NBPA’nın ajanların lisanslanması ve sertifikalı bir üniversiteden veya kolejden bir derece alması için acentelerin ihtiyaç duyulması gerekir. Dernek benzer şekilde, bir ihlalin sertifikasyonun soyulmasına neden olabilecek acenteler tarafından yürütülmesini yasakladı. NHLPA’nın ajan akreditasyonunun yanı sıra bir oyuncunun en azından ligdeki asgari olarak pazarlık yaptıktan sonra toplu olarak pazarlık yapması gereken ihtiyaçları da gerekir.

Trend görüyor musunuz? Sporcular, onları kimin temsil edebileceğine dair minimum gereksinimler belirlediler. İşverenleri değil. Bir destekçiye sahip olmak, savaşçıları kimin temsil edebileceği konusunda sınırlar belirlemek, kendi avukatınız olarak kimin kullanabileceğinizi sertifikada bir davada karşı bir kutlama yapmak gibidir. Saçma. Yöneticiler, pazarlık masasının karşı ucunda oturan destekleyiciye değil, müşterilerine güvene dayalı bir sorumluluk borçludur.

ABD veya Kanada’da yöneticiler ve destekleyiciler arasında faiz çatışmalarının düzenlendiği lisans aranması durumunda, düzenleyici inceleme altında olacağı gibi bir politika hayal ediyorum. Örneğin Nevada, destekleyicilerin NAC 467.104 okumasına sahip yöneticiler olarak hizmet etmesini yasaklar:

Silahsız bir savaşçının bir destekçisi veya herhangi bir üyesi, hissedarları, yetkilileri, eşleştiricileri veya yardımcı eşleştiricileri olmayabilir:

1. Doğrudan veya dolaylı olarak yöneticisi olarak hareket eder; veya

2. Silahsız savaşçının yönetimine veya yarışmalardan veya sergilerden elde edilen kârlara her türlü parasal faiz oranına sahip olun.

Savaşçılar anlamlı bir şekilde organize ederse, diğer birçok uzman sporda gerçekleştirildiği gibi ajanları için şartlar ve lisans gereksinimleri belirleyebilirler. Bir organizatörün bunu yapması bir şirketi yoktur. Karma Dövüş Sanatları Savaşçıları Derneği’nin arkasındaki avukat Rob Maysey, bu politika ile ilgili önemli yorumlara uyuyordu:

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlgili

Rakip Death One Şampiyonası, 23 Aralık 2015 tarihinde “Kilo Kesme Reformu”
Fabricio Werdum, USADA tarafından anabolik ajan için 2 yıl askıya alındı. 11 Kasım 2018’de “Doping”
UFC yarışmacı yöneticileri sendikalaşma çabalarını desteklememe konusunda güvene dayalı sorumluluklarını ihlal ediyor mu? 25 Şubat 2018 1 Yorum ile

Oriental Battle Sports Promosyonu Bir Şampiyona, şüpheli bir ajan lisans programının ayrıntılarını yayınladı. Dün gece bir tweet’te Ariel Helwani, bir şampiyona basın bülteninden gelen ayrıntılarla uyumu yayınladı: … Bir şampiyonluk, bir ajan akreditasyon programı için taleplerin yanı sıra talepleri de geliştirdi. Bir ajan akreditasyonu, başlangıçta bir sporcu ile çalışmak isteyen tüm ajanlar, yöneticiler ve/veya danışmanlar…

Leave a Reply

Your email address will not be published.