Amerikalılar, Sağlık Bilimleri Editörü Sherry Baker’ın Gereksiz Tıbbi Testlerde

765 milyar dolar harcıyor

(NaturalNews) ABD sağlık hizmetleri ve ekonomi hakkında konuşmakla ilgili olduğunda, argümanın çoğu, hükümetin gelirden bağımsız olarak herkes için tıbbi bakımın nasıl mevcut olmasını sağlamaya yardımcı olması gerektiğiyle ilgilidir. Ve tıbbi bakımın büyük maliyeti genellikle bu tartışmaların önemli bir parçası olsa da, nadiren tartışılan şey, sağlık hizmetlerinin neden bu kadar inanılmaz derecede pahalı olduğudur.

Dahiliye yıllarında yayınlanan yeni bir Amerikan Doktorlar Koleji (ACP) politika makalesine göre, bu maliyetlerin büyük bir kısmının gereksiz olduğu ortaya çıkıyor. Alt satır: ABD sağlık maliyetlerinin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan 765 milyar dolara kadar, makalede çoğunlukla uygun olmayan veya gereksiz testler, tedaviler ve diğer hizmetler sonucu olarak tanımlanmıştır.

Bu büyük finansal tahliye ekonomiye perspektif olarak koymak için, doktorların hastaları tedavi etme eğiliminde hiçbir şey değişmezse, bu maliyetler 2020 yılına kadar ABD’nin GSYİH’sının yüzde 20’sine ulaşana kadar sağlık harcamalarının yükselmeye devam etmesi beklendiğini düşünün Çok sayıda iktisatçı, yeni pozisyon belgesi devletinin yazarları, bu harcama oranının sürdürülemez olduğunu düşünüyor.

ACP tıbbi politika direktörü Amir Qaseem, makalede, tıbbi hizmetlerin kullanımını analiz etme eğiliminin esas olarak “yüksek değer” olduğu düşünülen testlerin ve tedavilerin kullanımını amaçladığını belirtiyor. Ancak, uzmanlar giderek artan bir şekilde, yaygın olarak kullanılan “düşük değerli” müdahalelerin değerini ölçmek için yollar geliştirdiler. Ve ortaya çıkıyor, bu testlerin tıbbi bakımın hızla yükselen maliyetlerini artırmak dışında genellikle çok az kullanımı var.

Yeni politika belgesi, örneğin, komplike olmayan, bel ağrısı için X-ışınları ve MRI’lar gibi tanısal görüntüleme testlerinin hastaların sağlık sonuçlarını iyileştirmediğine dikkat çekiyor. Ancak yaygın olarak kullanıldıkları için, bu testler – en yaygın, günlük sırt ağrısı için işe yaramaz olsa da – Amerikalılar için büyük tıbbi maliyetler elde ediyor. Dahası, çok sayıda insan, testlerin hiç ihtiyaç duyulmasa bile, kendilerinin ve/veya sigorta şirketlerinin ödemek zorunda oldukları testlerin radyasyonuna ve potansiyel olarak kansere neden olan diğer yan etkilere maruz kalır.

ACP için tıbbi politika direktörü Amir Qaseem, “Çok az fayda sağlayan veya hatta zarar verebilecek testlerin ve tedavilerin aşırı kullanımını azaltmak için geçerli, kanıta dayalı performans adımlarına ihtiyacımız var” dedi. medya. “Doktorların ve müşterilerin, sağlığı iyileştiren, zararlardan kaçınan ve savurgan uygulamaları ortadan kaldıran bakımı sürdürmek için birlikte çalışmaları gerekiyor.”

Doğal haberlerin yakın zamanda bildirdiği gibi, aşırı reçete edilen ilaçların salgını da bireyler ve bir bütün olarak ekonomi üzerindeki finansal zorluklara katkıda bulunuyor. Harvard araştırmacıları tarafından British Medical Journal’da (BMJ) yayınlanan yeni bir çalışma, şirket yöneticilerinin sağlık planlarında etkisiz, hatta zararlı ilaçlar için milyarlarca brüt karlarını boşa harcayabileceğinin farkında olmadıklarını buldu. Ayrıca bu ilaçların yan etkilerini tedavi etmek için ödeme yapıyorlar.

Kaynaklar:

Yazar hakkında:
Sherry Baker, çalışmaları Newsweek, Health, Atlanta Journal ve Anayasa, Yoga Dergisi, Optometri, Atlanta, Artrit bugün, Doğal Şifa Bülteni, Omni, UCLA’nın “Sağlıklı Yıllar” bülteninde, Sina Dağı Tıp Okulu’nun Tıp Cleveland Clinic’in “Erkek Sağlık Danışmanı” bülteni ve diğer birçok kişi olan “Sağlık Yaşlanması’na Odak” bülten.

765 milyar dolar harcıyor (NaturalNews) ABD sağlık hizmetleri ve ekonomi hakkında konuşmakla ilgili olduğunda, argümanın çoğu, hükümetin gelirden bağımsız olarak herkes için tıbbi bakımın nasıl mevcut olmasını sağlamaya yardımcı olması gerektiğiyle ilgilidir. Ve tıbbi bakımın büyük maliyeti genellikle bu tartışmaların önemli bir parçası olsa da, nadiren tartışılan şey, sağlık hizmetlerinin neden bu kadar inanılmaz derecede…

Leave a Reply

Your email address will not be published.